piątek, 21 czerwca, 2024

Jak zaciemniać pomieszczenia w domu

Musisz przeczytać

Zaciemnienie naszego domu lub mieszkania często to oprócz walorów użytkowych konieczność, gdyż nasz dom może być wystawiony na ekspozycję słoneczną w ponadprzeciętny sposób. Istnieje jednak kilka ciekawych sposobów na to, aby zaciemnić pomieszczenia i nie zmagać się za zbytnim nasłonecznieniem.

Użyj czarnych zasłon

Chcesz zaciemnić pokój? Musisz użyć czarnych zasłon. Czarne zasłony całkowicie blokują światło i sprawiają, że każda przestrzeń wydaje się ciemniejsza. Jeśli nie masz żadnych czarnych zasłon, po prostu kup tanie online lub wpadnij do lokalnego sklepu.

Rolety są świetne, ponieważ uzyskujesz ten sam efekt bez konieczności wydawania fortuny. Rolety są niedrogie i nie zauważysz dużej różnicy, jeśli nie przyjrzysz się uważnie. Rolety przepuszczają mniej słońca, dzięki czemu mogą pomóc utrzymać chłodniejszą przestrzeń i zmniejszyć odblaski słoneczne w ciągu dnia. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić zasłony zaciemniające, rozważ użycie koców jeśli gdzieś wyjeżdżasz.

Ciemna farba

Możesz użyć ciemnych farb do powierzchni takich jak ściany lub sufity, które mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się znacznie ciemniejsze. Do zaciemnienia dowolnego pomieszczenia wystarczy zwykła ciemna farba. Jeśli tylko chcesz dodać ciemne akcenty, upewnij się, że kolor jest zbliżony do odcienia pomieszczenia, które chcesz przyciemnić. Jeśli masz niebieską lub zieloną ścianę, użyj czarnej lub szarej farby, aby przyciemnić pomieszczenie, a jeśli masz czerwoną lub pomarańczową ścianę, użyj brązowej lub kremowej farby. Upewnij się, że wybrany kolor farby dobrze współgra z nastrojem lub motywem pomieszczenia, w którym zostanie nałożony — jasne i żywe pomieszczenie może skorzystać z jaśniejszego odcienia farby, podczas gdy ciemniejsze pomieszczenie może wyglądać najlepiej z głębszym odcieniem.

Zmień oświetlenie

Jeśli nadal nie możesz znaleźć rozwiązania na zacienienie pomieszczenia, rozważ pozbycie się starych opraw oświetleniowych. Większość domów tak naprawdę nie potrzebuje wszystkich otwartych świateł. Pozbądź się tych zbędnych, a także kup nowe klosze na lampę które będą bardzie tamowały światło.

Rośliny i meble

Rośliny mogą sprawić, że pokój będzie bardziej komfortowy i przytulny. Zapach niektórych rodzajów roślin może nawet zmienić nastawienie ludzi do przestrzeni, a także usuwać złe zapachy z pomieszczenia. Spróbuj użyć czegoś takiego jak bazylia lub trawa cytrynowa albo większych roślin i postaw je obok okna.

Jednym z lepszych sposobów na zaciemnienie wnętrza mieszkania jest odpowiednia aranżacja mebli. Powinniśmy postawić je obok okien aby promienie słoneczne które wpadają do pomieszczenia, nie rozpraszały się dobrze na cały pokój. Możemy również użyć dużej ilości mebli a także akcesoriów, które również stłumią światło dostające się zewnątrz. Dobrym wyborem jest wybieranie mebli o matowych wykończeniach które nie będą odbijały i światła i naświetlały mocno naszego pomieszczenia.

Porada: Ciekawym sposobem na zmniejszenie ilości światła które dostaje się do naszego wnętrza, jest zainstalowanie specjalnych ochron i osłon na okna ze strony zewnętrznej. Mogą one stanowić bardzo ciekawy i gustowny dodatek designerski ale będą popełniły ważną funkcję praktyczną. Promienie słoneczne nie będą zatem padały prosto na szybę i nie będą łatwo przedostały się do naszego wnętrza. Osłony takie możemy zamontować nawet samodzielnie i zamówić je przez internet. Mogą być one stylizowane na duże drewniane skrzynki czy stylowe baldachimy z lat 60 tych rozwieszone nad oknami.

- Advertisement -spot_img

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie wpisy