sobota, 13 lipca, 2024

Jakich kolorów używać w domu?

Musisz przeczytać

Ciekawym tematem jest teoria kolorów. Jest kilka kolorów, które dobrze do siebie pasują, ale większość z nas nie wie dlaczego. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre odcienie dobrze ze sobą współgrają? Jeśli chcesz stworzyć harmonijną atmosferę w swoim salonie lub sypialni, psychologia kolorów pomoże Ci wybrać idealne kolory do Twojej przestrzeni. Różne badania sugerują, że różne kolory wywołują różne nastroje. np. zieleń ma właściwości kojące, czerwień pobudza apetyt, żółć wywołuje szczęście, a czerń uspokaja.

Niektórzy twierdzą, że czerwony jest kolorem uspokajającym, a pomarańczowy energetyzującym. Mówi się, że niebieski stymuluje skupienie i koncentrację, a fioletowy sprzyja relaksacji.

Jakiego koloru powinienem użyć?

Niebieski, zielony, żółty, fioletowy, czerwony, biały, czarny… Lista jest długa. Ale jaki kolor Twoim zdaniem jest najlepszy do zastosowania w Twoim domu? Według niektórych ekspertów niebieski jest najbardziej uspokajającym kolorem, podczas gdy inni twierdzą, że różowy jest najbardziej relaksującym kolorem. Choć wydaje się to prostym pytaniem, odpowiedź różni się w zależności od osobistych preferencji. Być może słyszałeś już o sile kolorów, ale czy wiesz, że mają one wpływ na Twój nastrój? Niezależnie od tego, czy chcesz udekorować swój dom, czy po prostu uspokoić się, niektóre kolory mogą wpłynąć na Twój nastrój.

Niebieskie kolory

Mówi się, że niebieski jest kojącym kolorem. Może pomóc Ci się zrelaksować, ponieważ może stworzyć poczucie spokoju. Niebieski często kojarzy się z błękitem nieba, granatem, błękitem królewskim, błękitem kobaltowym, granatem i czystym błękitem. Istnieje wiele odcieni niebieskiego, w tym turkus, indygo, szafir, akwamaryn i granat. Niektóre przykłady niebieskich kolorów w prawdziwym życiu to błękitne niebo, błękitne wody i lazurowe morza.

Zielony kolor

Jeśli kochasz naturę, to zapewne już wiesz, że zielony to kolor uspokajający. Zielony ma regenerujący wpływ na osoby pracujące w biurach, które nie mają wystarczającej ilości światła słonecznego. Zieleń kojarzy się z trawiastymi pastwiskami, lasami, drzewami, zielonymi ogrodami, mchem, łąkami, kwiatami.. W naturze liście roślin bywają zielone. Wybierając kolor do salonu, pamiętaj, aby wybrać kolor, który dobrze pasuje do kolorów w Twoim pokoju. Na przykład, jeśli masz dużo błękitu w swojej sypialni, wybierz odcień zieleni, który uzupełnia ten schemat kolorów. Jeśli w sypialni jest dużo zieleni, wybierz spokojny kolor, który nie odciąga od niej uwagi.

Żółty kolor

Według badań mówi się, że żółty zapewnia harmonię między jednostkami. Żółty był uważany za spokojny kolor od czasów starożytnych. Żółty ze względu na swoją jasność i ciepło sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi niż przy innych kolorach. Żółty jest popularnym kolorem w domach i firmach, ponieważ dodaje energii i podnosi na duchu. Czasami żółty może nawet emanować lekkim blaskiem. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma zbyt wiele naturalnego oświetlenia, wybierz jaśniejszą żółtą farbę. Jeśli masz wystarczająco dużo naturalnego światła, spróbuj użyć ciemniejszych żółci.

Kolor purpurowy i czerwony

Mówi się, że fioletowy jest kolorem uspokajającym. Fioletowy jest często określany jako kolor królewski. Kojarzy się z arystokracją, szlachtą i wysoką rangą. Ludzie często kojarzą fiolet z luksusem, bogactwem i luksusowymi samochodami. Jednak fioletowy niekoniecznie oznacza, że ​​potrzebujesz wymyślnego samochodu. Tak długo, jak znajdziesz coś, co pasuje do Twojego stylu życia, wszystko będzie idealnym wyborem! Fioletowy jest drugim ulubionym kolorem kobiet po czerwonym. Dobrym sposobem na włączenie fioletu do domu jest dodanie przedmiotów z fioletowymi akcentami.

Czerwień wydobywa agresywność u każdego, kto ją widzi. Dlatego może to rozpraszać niektórych, zwłaszcza tych, których osobowości skłaniają się ku agresji. Z tego powodu czerwony czasami kojarzy się z gniewem i wrogością. Jednak czerwony to nie tylko agresywne zachowanie. Jeśli chcesz dodać odrobinę charakteru swojemu wnętrzu, trzymaj się odważniejszych odcieni czerwieni. Użyj czerwieni, aby uzupełnić kolorystykę pomieszczeń w Twoim domu.

- Advertisement -spot_img

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie wpisy