piątek, 21 czerwca, 2024

Kraków na 3 dni – jak zorganizować weekendowy pobyt w Krakowie

Musisz przeczytać

Kraków niezwykle ciekawe miejsce, które skłania do dłuższego pobytu. Bardzo dobrą okazją na taki pobyt może być weekendowy wyjazd, który zapamiętamy na długo. Jak jednak zorganizować takie trzydniowe tourne, na co warto zwrócić uwagę i jak zaplanować nasz pobyt w jednym z najpiękniejszych miast Europy? W tym tekście przedstawiamy odpowiedzi na te wszystkie pytania i podpowiadamy jak zorganizować niezapomniany wypad.

Baza noclegowa

Pierwszym elementem, o który należy zadbać chcąc zorganizować weekendową wycieczkę do Krakowa Jest nas nocleg. Kraków w tym względzie oferuje bardzo szeroką i różnorodną bazę noclegową, która zadowoli nawet najbardziej wymagających od różnych. Przede wszystkim do wyboru mamy wiele hoteli o różnym standardzie oraz cenie. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy poświęcić na nocleg od 400 zł wzwyż za 2 noce.

Alternatywą mogą być prywatne apartamenty na wynajem. Są one zlokalizowane w różnych częściach Krakowa — nawet w centrum. Są też przeważnie dużo większe, niż pokoje hotelowe, a także niezależne gdyż mieszkamy z nich tylko my. Minusem może być fakt, że są one wynajmowane od osób prywatnych, co może budzić pewne wątpliwości. Jeśli jednak chcemy skorzystać z takiej usługi i oczekiwać wysokiego standardu, warto dokonać rezerwacji poprzez portal rezerwacyjny.

W Krakowie istnieje również wiele hosteli, które pozwalają na wspólne nocowanie z innymi osobami w pokojach wieloosobowych. Cena łóżka za jeden nocleg w taki hostelach, a rozpoczyna się już od ok. 20 zł. Jest to więc bardzo ekonomiczna wersja dla osób niechcących wydawać dużych sum na weekendowy pobyt w Krakowie.

Co zwiedzać w Krakowie

W Krakowie do zwiedzania mamy bardzo wiele miejsc, które są zarówno wartościowe pod względem historycznym, estetycznym, urbanistycznym, czym praktycznym. Z pewnością będzie to stare miasto, a w nim Sukiennic, Kościół Mariacki czy rynek. Do dyspozycji mamy również wiele muzeów, takich jak muzeum Książąt Czartoryskich, muzeum w Sukiennicach. Dom Matejki, czy liczne filie tematyczne, a także filia główna Muzeum Narodowego. Nieopodal rynku znajduje się również zamek królewski na Wawelu, a także Wisła nad brzegiem której znajdziemy wiele atrakcji.

Kraków to również inne dzielnice często również historyczne. Możemy zaliczyć do nich np. Kazimierz, Kleparz czy Podgórze. Są one przylegającymi dzielnicami do starego miasta, a więc nie powinniśmy mieć problemu z dostaniem się do nich.

Co robić w Krakowie

W Krakowie mamy również bardzo wiele Możliwości spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim będzie to duża liczba muzeów dla osób lubiących takie atrakcje. Kraków posiada również bardzo dużą bazę gastronomiczną z wieloma restauracjami, lokalami tematycznymi, czy miejsc z jedzeniem ulicznym. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć restauracje z gwiazdką Michelin, ogródki kawiarniane na rynku, okrąglak na Kazimierzu z kultowymi zapiekankami, czy wiele pizzerii oraz restauracji, oraz bistr serwujących jedzenie z różnych części świata.

W Krakowie możemy również zaznać nocnego życia. Stare Miasto zmienia się po godz. 20:00 nie do poznania, a z wielu niepozornych bram, które się otwierają, rozpoczynają się imprezy. Kraków nocą to jednak nie tylko duża liczba klubów imprezowych gdzie będziemy mogli potańczyć, ale także jedyny swego rodzaju klimat starego miasta. Nawet zatem, jeśli nie lubimy imprezowych klimatów, warto wybrać się na nocny spacer czy przejażdżkę bryczką w nocy.

Wyjazd zorganizowany czy samodzielny?

Odpowiedź na to pytanie przede wszystkim będzie zależała od naszych indywidualnych preferencji i upodobań. Ogólnie oba rozwiązania są dobre i warto wybrać takie, które najlepiej odpowiada naszemu charakterowi. Jeśli nie lubimy samodzielnie wymyślać atrakcji, czy planować czasu ale wolimy zostać oprowadzani po danym mieście i nie martwić się o wszystkie szczegółu wypadu, lepszą opcją będzie zorganizowana wycieczka weekendowa. Jeśli zaś z kolei lubimy organizować wypady albo nie przeszkadza nam ich organizacja, zdecydowanie warto postawić na samodzielne zwiedzanie Krakowa, gdyż mado zaoferowania bardzo wiele rzeczy — często takich, które są pomijane przy wycieczkach organizowanych szablonowo.

- Advertisement -spot_img

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie wpisy