poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Oryginalne funkcje telefonów — Sprawdź możliwości i znajdź te z których jeszcze nie korzystałeś!

Musisz przeczytać

Smartfony to bardzo często używane przez nas urządzenia, które często również nie są w pełni wykorzystywane. Najczęściej używamy telefonów jedynie do tych funkcjonalności, których potrzebujemy na co dzień i nie sprawdzamy innych. W tym tekście odpowiadamy jakie ciekawe i oryginalne funkcjonalności posiadają obecnie telefony, które warto przetestować.

Mapy Google

Mapy Google zostały opracowane, aby zapewnić użytkownikom najlepszą możliwą nawigację. Zawiera dane map bezprzewodowych i funkcje map offline. Z Map Google możemy skorzystać na urządzeniach z systemem Android oraz urządzeniach iOS. Mapy są niezwykle pomocnym narzędziem do znajdowania kierunków i poruszania się po mieście. Istnieje wiele różnych map, które można bezpłatnie pobrać. Google Map to najpopularniejsza aplikacja mapowa. GPS oznacza globalny system pozycjonowania. Ten system pomaga ludziom dowiedzieć się, gdzie się znajdują w danym momencie. Działa poprzez określenie lokalizacji użytkownika na podstawie satelitów obecnych w kosmosie. Wiele smartfonów ma obecnie wbudowaną technologię GPS.

Połączenie wideo

Rozmowy wideo zostały początkowo stworzone, aby umożliwić nam prowadzenie rozmów wideo z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy mieszkają daleko. W dzisiejszych czasach aplikacje do rozmów wideo umożliwiają także tworzenie grup czatów wideo lub spotkań, w których każdy może jednocześnie wyświetlać treść. Rozmowy wideo można również nagrywać i przesyłać bezpośrednio na platformy mediów społecznościowych.

Kompas i bluetooth

To dość oczywiste. Otwierasz go, kierujesz w dowolnym kierunku, a powie ci dokładnie, gdzie jesteś, nawet jeśli zgubisz się w lesie. Gdy upewnisz się, że wiesz, gdzie jesteś, zamknij aplikację kompasu. Smartfony posiadają wbudowaną aplikację tego typu, która przeważnie nie jest nigdy używana. Warto wykorzystywać ją jednak w kryzysowych sytuacjach kiedy się zgubimy lub do gier terenowych w które możemy grać ze znajomymi. Rzadkie używanie kompasu na naszym telefonie sprawia że będzie to nie lada gratka, a także bauczymy się go poprawnie obsługiwać.

Bluetooth to technologia bezprzewodowa, która pozwala użytkownikom łączyć i synchronizować ze sobą różne urządzenia elektroniczne. Bluetooth może przesyłać dane szybciej niż Wi-Fi i nie wymaga kabli. Ludzie często używają zestawów słuchawkowych Bluetooth, aby pozostać w kontakcie z urządzeniami mobilnymi podczas jazdy. Bluetooth działa dobrze z usługami przesyłania strumieniowego audio, takimi jak Spotify.

Google Cardboard

Google Cardboard to zestaw okularów do rzeczywistości wirtualnej stworzony przez Google, który składa się z trzech głównych części – telefonu z Androidem, dwóch obiektywów i tekturowej osłonki. Użytkownicy wkładają smartfon do kartonowego etui, umieszczają soczewki na każdym oku, dopasowują soczewki tak, aby wygodnie pasowały, a następnie kładą się na ziemi. Gdy tylko zaczną korzystać z aplikacji, zostaną natychmiast przeniesieni do świata 3D. Aby doświadczyć pełnego widoku 360 stopni, użytkownicy muszą poruszać się i zbliżać do różnych obiektów. Istnieją różne aplikacje, które pozwalają ludziom odkrywać otoczenie za pomocą Google Cardboard. Aplikacje te obejmują zarówno narzędzia edukacyjne, takie jak gry, jak i aplikacje rozrywkowe, takie jak Netflix.

Oculus Rift to wciągające urządzenie wirtualnej rzeczywistości opracowane przez Facebook. Działa podobnie jak Google Cardboard. Jedyna różnica między tymi urządzeniami polega na tym, że smartfon użytkownika mieści się w małym pudełku. Użytkownik ogląda obrazy wyświetlane na ekranie za pomocą specjalnych okularów, które wyświetlają obraz po bokach jego oczu.

- Advertisement -spot_img

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie wpisy